Pakiet Pielgrzyma

Pielgrzymi i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą uczestniczyć w kosztach organizacyjnych, wybierając odpowiedni dla siebie rodzaj pakietu pielgrzyma. W zależności od potrzeb, do wyboru będą trzy typy pakietów.
Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem religijnym. Jednym z elementów jego finansowania jest partycypacja w kosztach pielgrzymów, którzy zgłoszą swój udział za pośrednictwem systemu rejestracyjnego po czym dokonają wyboru Pakietu Pielgrzyma i przyjadą do Krakowa. Pakiety Pielgrzyma zróżnicowane będą ze względu na wariant czasowy pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Opcja TYGODNIOWA (A) od 25/07/2016 do 01/08/2016:
1-PAKIET A1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
2-PAKIET A2: wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
3-PAKIET A3: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
4-PAKIET A4: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
Przy wyborze pakietów, zawierających zakwaterowanie możliwe jest poproszenie o wydłużenie świadczeń o dodatkowy dzień. Wówczas można wybrać pakiety: A1+, A3+ lub B1+.
PAKIET A1+: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma w okresie od 25/07 do 02/08/2016.
PAKIET A3+: zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma od 25/07 do 02/08/2016.

Opcja WEEKENDOWA (B) od 29/07/2016 do 1/08/2016:1-PAKIET B1: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
2-PAKIET B2: wyżywienie, transport ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.Przy wyborze pakietów, zawierających zakwaterowanie możliwe jest poproszenie o wydłużenie świadczeń o dodatkowy dzień. Wówczas można wybrać pakiety: A1+, A3+ lub B1+.PAKIET B1+: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma w okresie od 29/07 do 02/08/2016.


Opcja CZUWANIE I MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE (C)  30/07/2016 i 31/07/2016

PAKIET C: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.


Użyte w tabelach pojęcia oznaczają:

Nocleg pielgrzyma

Nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego.

Wyżywienie  pielgrzyma

Wydawane na terenie ŚDM dwóch ciepłych posiłków dziennie (jeden w ciągu dnia i drugi wieczorem) na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma, który wybierze pakiet z wyżywieniem. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony, do zrealizowania w dowolnej kolejności: talon na posiłek dwudaniowy i talon na posiłek trzydaniowy.

Ubezpieczenie pielgrzyma

Ubezpieczenie NW, KL i OC obejemujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie.

Transport pielgrzyma

Przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych.

Plecak Pielgrzyma

Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM.

Informacje zaczerpnięte ze strony: http://www.krakow2016.com/pakiet-pielgrzyma


Ciekawostka !!!

Identyfikator z numerem 1 na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie otrzyma papież Franciszek. Specjalnie zabezpieczone identyfikatory dla uczestników ŚDM przygotowuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

„W plecaku pielgrzyma dla zarejestrowanych uczestników ŚDM oprócz gadżetów będzie nietypowy paszport” – mówi Dorota Abdelmoula. Rzeczniczka ŚDM precyzuje, że identyfikator z jednej strony pomoże zidentyfikować pielgrzymów, dowiedzieć się z jakich są krajów, a także będzie upoważniał ich do udziału we wszystkich wydarzeniach ŚDM i bezpłatnego korzystania z transportu.

Identyfikator będzie miał – jak mówi rzeczniczka ŚDM – też funkcję informacyjno-ratunkową, bo na nim znajdą się wszystkie najważniejsze numery alarmowe a także informacje do których sektorów pielgrzymi są przydzieleni na Błoniach i Campus Misericordiae. „To taki mały, ale bardzo ważny paszport, który pomoże każdemu czuć się bezpiecznie i wiedzieć gdzie, jak i kiedy należy się udać, aby wziąć udział w wydarzeniach ŚDM” – mówi Abdelmoula.

Kilkaset tysięcy identyfikatorów na Światowe Dni Młodzieży przygotuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Identyfikatory dla pielgrzymów, wolontariuszy i kapłanów będą różniły się m.in. kolorami.

Jak informuje PWPW, identyfikatory zostaną zaopatrzone w specjalny zestaw zabezpieczeń, uniemożliwiający ich podrobienie i sfałszowanie, a także specjalną numerację. Każdy z identyfikatorów uzyska swój indywidualny numer.

Organizatorzy planują przekazać identyfikator z numerem 1 papieżowi Franciszkowi. „To wynika z tego, że on od samego początku podkreśla, że jest pielgrzymem – pierwszym z pielgrzymów, że nie przyjeżdża jako organizator, ani gwiazda, ale jako jeden z tych, który chce pielgrzymować w ślad za symbolami ŚDM do Krakowa” – mówi rzeczniczka ŚDM.

Ponadto PWPW na ŚDM wykona także talony żywieniowe dla pielgrzymów. Komplet talonów ma otrzymać także papież Franciszek.

Dodatkowo PWPW wykona kilka tysięcy identyfikatorów dla dziennikarzy – wejściówek i akredytacji.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. jest producentem dokumentów zabezpieczonych i banknotów. PWPW ma ogromne doświadczenie w produkcji dokumentów identyfikacyjnych, jest dostawcą m.in. dowodów osobistych, praw jazdy, e-paszportów, a także legitymacji kapłańskich czy nauczycielskich. PWPW jest jedynym producentem identyfikatorów wykorzystywanych podczas Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 roku.

PWPW jest Partnerem Głównym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 oraz Oficjalnym Partnerem Wizyty Ojca Świętego w Polsce.

Cytat http://ekai.pl/diecezje/krakowska/x99710/papiez-z-identyfikatorem-numer-na-sdm/