Koncert 100 lecia

 

100  +  25

W roku jubileuszowym 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 25 lecia działalności artystycznej naszego poety p. Wojciecha Przybyłowicza, obecnie zamieszkującego w Warszawie  w naszej  parafii w Kucharach Kościelnych  w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku  odbył się Koncert z udziałem artystów operowych przeplatany utworami poetyckimi naszego Rodaka – Jubilata Pana Wojciecha Przybyłowicza.

zobacz stronę: http://www.przybylowiczwojciech.pl/


Program koncertu w Kucharach Kościelnych:

Koncert rozpoczął się :

Odśpiewaniem Modlitwa Armii Krajowej

A po tym:

 1. Ave Maria – F. Schubert – śpiewa Aleksandra Klimczak – sopran,

Wiersz:  Najświętsza Matko – Wojciech Przybyłowicz

 1. Aria Figara z opery „Wesele Figara” W. A. Mozart – śpiewa Piotr Łapiński – bas – baryton,
 2. „Aria Hrabiny” z opery W. A. Mozart – śpiewa Aleksandra Klimczak sopran,
 3. „La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni” W. A. Mozart

–  Aleksandra Klimczak i Piotr Łapiński,

 1. „Papageno, Papagena” z opery „Czarodziejski flet” W. A. Mozart

– Aleksandra Klimczak i Piotr Łapiński,

 1. Aria Toreadora z opery „Carmen” G. Bizet – śpiewa Piotr Łapiński bas –baryton,
 2. Habanera z opery „Carmen” G. Bizet – śpiewa  Aleksandra Klimczak sopran
 3. Aria z musicalu „Południowy pacyfik” R. Rogers – śpiewa Piotr Łapiński bas baryton
 4. Aria „Meine Lippen, sie küssen so heiß” z operetki Giuditta F. Lehar –

śpiewa  Aleksandra Klimczak,

 1. Piosenka Tewiego „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bock

śpiewa  – Piotr Łapiński,

 1. Pieśń „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady” F.Loewe – Aleksandra Klimczak,
 2. „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehar

śpiewa Aleksandra Klimczak i Piotr Łapinski,

 1. „Time to say goodbye” – Aleksandra Klimczak I Piotr Łapiński
 2. „Żegnajcie Przyjaciele” – Loyda Webera –  Aleksandra Klimczak i Piotr Łapiński

Artysta – Marcin Łopacki  – akompaniament


Wspomnienie z Koncertu:

„Prawdziwą ucztę duchową, nie tylko dla koneserów, mogliśmy przeżyć  dnia 22.04.2018r. w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Kucharach Kościelnych.

W tym dniu mieszkańcy Kuchar Kościelnych, Święci, Czyżewa, Franek, Bronik , a nawet Konina, mogli uczestniczyć, po Mszy Świętej, w koncercie jubileuszowym z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 25 lecia działalności artystycznej poety –  pana Wojciecha Przybyłowicza.

Repertuar utworów klasyki opery i operetki był przeplatany, odczytywanymi przez autora-jubilata p. W. Przybyłowicza, wierszami. Aktorzy scen teatrów warszawskich: pani Aleksandra Klimczak i pan Piotr Łapiński wprowadzili widzów w świat sztuki. Każdy z obserwujących ten spektakl mógł napawać się tembrem głosów wybitnych artystów.

Utwory pana Wojciecha Przybyłowicza, wśród publiczności, rozbudziły paletę uczuć. Pojawiły się tu utwory będące reminiscencją lat dziecinnych, które wspomnieniami przeniosły nas w lata szkolne poety. Były też utwory głęboko patriotyczne i religijne. U słuchaczy wywołujące nie tylko drżenie serca,  ale także łzę wzruszenia. Niezwykła moc muzyki i poezji docierała do bardzo zróżnicowanej, pod względem wiekowym, publiczności.

Dobór repertuaru wokalno-poetyckiego trafił nawet do najbardziej nieufnych i na co dzień nie obcujących ze sztuką. Spektakl wywarł niezatarty ślad w myślach i sercach osób, które miały okazję i przyjemność uczestniczenia w tym, jakże doniosłym, wydarzeniu.

Ogromnie cieszy fakt, że to u nas odbył się ww. koncert. Zawdzięczamy to faktowi i zaszczytowi, iż z naszego terenu pochodzi jubilat –poeta pan Wojciech Przybyłowicz. Wprawdzie mieszka On w Warszawie, ale ziemia, na której się urodził,  jest mu bliska i droga. A dzięki jego szerokim kręgom znajomych, ze świata artystycznego, zawitali do nas tak wybitni artyści.

Jeszcze nie wybrzmiały słowa i muzyka, a my żyjemy z nadzieją na kolejny jubileusz i  koncert, na miarę tego, który tak niedawno się zakończył.

Podziękowania należą się księdzu proboszczowi – Czesławowi Królowi, który jest otwarty na nowe koncepcje i wykazał się dużymi umiejętnościami organizacyjnymi.”

(Teresa Kruger-Wasilewska)