Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą 13 VI 2021 roku

1. Dziękujemy osobom, które posprzątały nasze oba kościoły. Dziękujemy sprzątającym w Dąbroszynie za ofiarę złożoną na Kościół. Złożono kwotę 150 zł. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy tym razem rodziny z Posady i Tomaszewa.

2. Za tydzień w poniedziałek 21 czerwca przypada w naszej parafii Dzień Adoracji. Przypadający raz w roku nasz dyżur przed Najświętszym Sakramentem. Porządek  Adoracji – Dzien Adoracji 21.06.2021

(www.parafiakucharykoscielne.pl)

***************************************

Polecamy Film „Wyrok na niewinnych” – w kinie internetowym od 18 kwietnia 2021 roku

Premiera w kinie internetowym w kinie internetowym RafaelKino.pl.

Opis filmu

Jak wmówiono światu, że aborcja jest OK Zrobiono wiele, by ten film nie powstał. Skuteczne naciski na członków ekipy, aby zrezygnowali z udziału w nim, odmowy możliwości realizacji zdjęć w wybranych lokalizacjach, nawet „aresztowanie” sprzętu filmowego w trakcie przerwy na lunch. Twórcy kończyli dzieło w konspiracji, pod fałszywym tytułem.

To drugi po Nieplanowanych film w ostatnich miesiącach, który nie pasuje do ideologicznych standardów Hollywood, za to zgodnie z liberalnymi standardami spotyka się z dyskryminacją i próbą blokady. Czy jest lepsza rekomendacja, żeby go zobaczyć?

Wyrok na niewinnych to historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA w sprawie Roe przeciw Wade przesądził o tragicznym losie już 62 mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu Niemy krzyk. Film odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Pokazuje także działania grup obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z najlepiej finansowaną rewolucją XX w.

Modlitwy do św. Rocha o ustąpienie zarazy

Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha, wyznawcy Twego, nieraz od Twych wiernych morową zarazę łaskawie oddalić raczył! Daj ludowi Twemu oddalenie takowegoż powietrza, do Twojej się dobroci uciekającemu, aby za przyczynę tegoż chwalebnego wyznawcy Twego od tej zarazy i od wszelkiego zatrwożenia wolnym zostawał. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, Bóg na wieki wieków. Amen.

* * *

O chwalebny Święty Rochu, który poświęcając się służbie chorym na dżumę i poprzez swoją nieustanną modlitwę, widziałeś cofanie się zarazy. Uzdrawiając w Acquapendante, Cesena, Rzymie, Piacenza, Montpellier i w innych miastach Francji oraz Włoch, przez które przechodziłeś, wypraszaj nam łaskę, abyśmy potrafili cierpliwie znosić bicze chorób, które na nas spadają. Amen

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji i sam potrzebujesz modlitwy poproś o modlitwę klauzurową wspólnotę sióstr karmelitanek – https://dumanie.pl/popros-o-modlitwe/

Portal filmowy z katolickimi filmami – Katoflix.pl