1. Fatima – amerykańsko – portugalski film od 1 października w kinach

Ogłoszenia  na  XXVI Niedzielę Zwykłą 26 IX 2021 roku

1. Dziękujemy osobom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy tym razem rodziny z Czyżewa począwszy od p. Karmowskich.

2. Dziś na wszystkich Msza Świętych jest liczenie wiernych i przystępujących do Komunii Świętej.

3. Dziś ze względu na odpust w Grochowach suma jest pół godziny wcześniej, czyli o godz. 11.3o. Za tydzień 3 października również o tej godzinie (godz.11.30) będzie suma – tym razem ze względu na odpust Matki Bożej Różańcowej w Tuliszkowie. Proszę o tym pamiętać!

4. Dziś na sumie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek do południa udam się do chorych po domach. Po południu spowiedź w Dąbroszynie od godz. 15.20 i Msza Święta z nabożeństwem o godz. 16.oo. W Kucharach Kościelnych spowiedź o 17.20 i Msza Święta z nabożeństwem o godz. 18.oo.

6. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo będzie po wieczornej Mszy Świętej. Kandydaci do bierzmowania w ramach swojego przygotowania mają obowiązek uczestniczyć w tym nabożeństwie.

7. W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie pierwszych sobót bez Mszy Świętej będzie o godz. 8.oo.

8. Tradycyjnie już po 1 października będzie można dokonywać rezerwacji Mszy Świętych na przyszły rok 2022 i zgłaszać wypominki za zmarłych.

9. Dziś możemy nabyć kalendarze na przyszły rok zarówno książkowe jak i na ścianę oraz kolejny numer Tygodnika Idziemy (5zł).

www.parafiakucharykoscielne.pl)

Polecamy film Wyszyński – zemsta czy przebaczenie

w kinach od 17 września

***************************************

Polecamy Film „Wyrok na niewinnych” – w kinie internetowym od 18 kwietnia 2021 roku

Premiera w kinie internetowym w kinie internetowym RafaelKino.pl.

Opis filmu

Jak wmówiono światu, że aborcja jest OK Zrobiono wiele, by ten film nie powstał. Skuteczne naciski na członków ekipy, aby zrezygnowali z udziału w nim, odmowy możliwości realizacji zdjęć w wybranych lokalizacjach, nawet „aresztowanie” sprzętu filmowego w trakcie przerwy na lunch. Twórcy kończyli dzieło w konspiracji, pod fałszywym tytułem.

To drugi po Nieplanowanych film w ostatnich miesiącach, który nie pasuje do ideologicznych standardów Hollywood, za to zgodnie z liberalnymi standardami spotyka się z dyskryminacją i próbą blokady. Czy jest lepsza rekomendacja, żeby go zobaczyć?

Wyrok na niewinnych to historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA w sprawie Roe przeciw Wade przesądził o tragicznym losie już 62 mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu Niemy krzyk. Film odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Pokazuje także działania grup obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z najlepiej finansowaną rewolucją XX w.

Modlitwy do św. Rocha o ustąpienie zarazy

Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha, wyznawcy Twego, nieraz od Twych wiernych morową zarazę łaskawie oddalić raczył! Daj ludowi Twemu oddalenie takowegoż powietrza, do Twojej się dobroci uciekającemu, aby za przyczynę tegoż chwalebnego wyznawcy Twego od tej zarazy i od wszelkiego zatrwożenia wolnym zostawał. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, Bóg na wieki wieków. Amen.

* * *

O chwalebny Święty Rochu, który poświęcając się służbie chorym na dżumę i poprzez swoją nieustanną modlitwę, widziałeś cofanie się zarazy. Uzdrawiając w Acquapendante, Cesena, Rzymie, Piacenza, Montpellier i w innych miastach Francji oraz Włoch, przez które przechodziłeś, wypraszaj nam łaskę, abyśmy potrafili cierpliwie znosić bicze chorób, które na nas spadają. Amen

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji i sam potrzebujesz modlitwy poproś o modlitwę klauzurową wspólnotę sióstr karmelitanek – https://dumanie.pl/popros-o-modlitwe/

Portal filmowy z katolickimi filmami – Katoflix.pl