Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

15 X 2017 r.

1. Dziękujemy osobom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z Kuchar Kościelnych począwszy od p. Wiatrowskiego.

2. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie różaniec jest przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.oo a w niedziele po sumie.

3. Można zgłaszać rezerwacje Mszy Świętych i wypominki na przyszły rok 2018.

4. W piątek w salce katechetycznej o godz. 19.oo nauki przedmałżeńskie.

5. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Idziemy i kalendarzy na rok przyszły 2018. Ceny w zależności od rodzaju: ścienne małe 4 zł, ścienne większe 5 zł, kieszonkowe 8 zł. Od dziś również duże kalendarze książkowe rolników 26 zł (grubsze o 32 strony).

6. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela mu się pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję, przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy – aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

(zob. projekt ustawy – http://blog.citizengo.org/polska/wp-content/themes/citizengo_polska/images/Projekt.pdf)

( www. parafiakucharykoscielne. pl )

* * *

Sprawozdanie  podczas  Wizytacji  ks. Biskupa  Stanisława  Gębickiego  w  dniu  10.IX.2017 roku