Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą 18 VIII 2019 r.

1. Dziękuję rodzinom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z Czyżewa – od p. Jacka Juszczaka.

2. Dziś tj. 18 VIII 2019 roku przypada uroczystość św. Rocha – odpust w kościele filialnym w Dąbroszynie. Kazanie na każdej Mszy Świętej wygłosi i Sumę odpustową odprawi – ks. Janusz Ogrodowczyk – były proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Kole.

3. Przypominam, że w niedziele odpustu św. Rocha nie ma Mszy Świętej w kościele parafialnym w Kucharach Kościelnych o godz. 1200. Jest tylko Msza Święta o godz. 815.

4. Za tydzień w naszej parafii – na Bronikach będziemy przeżywać Uroczystość dziękczynną za tegoroczne zbiory, czyli Dożynki Gminno – Parafialne. Zapisy delegacji o godz. 1315 korowód o godz. 1330 i Msza Święta polowa o godz. 14oo.Tradycyjnie prosimy o włączenie się w dożynki wszystkie wioski parafii poprzez jeden wieniec dożynkowy z Bronik i rozmaite inne dary z pozostałych wiosek parafii.

5. W dniu naszego odpustu są również dożynki diecezjalne, z udziałem Biskupa, w Ciechocinku o godz. 13 – Msza Święta. Chciałbym, aby jakaś wioska zgłosiła się, aby reprezentować naszą parafię podczas tych diecezjalnych uroczystości. Parafia pokryje koszta tej reprezentacji.