Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu

17 XII 2017 r.

1. Dziękujemy osobom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Dziękujemy za światełka i łańcuchy choinkowe. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy rodziny z Osieczy II.

2. Powoli kończymy czas Adwentu – czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze Święte roratne w naszym kościele są: we wtorki o godz. 800 a czwartek i piątek o godz. 1700. W środy natomiast w Dąbroszynie o godz. 1500.

3. W przyszłą niedzielę – tj. IV Adwentu – przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka o Bożym Narodzeniu w Dąbroszynie o godz. 22.oo i w Kucharach Kościelnych o godz. 24.oo. Pół godziny przed Pasterką będziemy śpiewać kolędy przy żłóbku Nowonarodzonego Pana Jezusa. Ofiary są przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Ciechocinku.

4. Chcemy w tym roku włączyć się organizowanie paczek świątecznych dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii. Według danych z ośrodków społecznych Rychwała, Starego Miasta i Rzgowa na terenie naszej parafii jest 50 takich dzieci. Rodziny chcące się włączyć w tę akcję pomocy będą mogły dzisiaj wylosować serduszko z numerem paczki. Paczki będą anonimowe. (Koszt paczki nie powinien być większy niż 40 zł). W 3 niedzielę adwentu tj. 17 grudnia przynieślibyśmy je do kościoła a następnego dnia zostałyby przewiezione do GOPS w poszczególnych gminach skąd trafiłyby do biednych dzieci.

5. Można nabywać wigilijne świece Caritas. Duże w cenie 15 zł, małe w cenie 5 zł.

6. Gdyby ktoś nie posiadał jeszcze opłatka może po Mszy Świętej zgłosić się do p. Organisty.

( www. parafiakucharykoscielne. pl )

* * *

Sprawozdanie  podczas  Wizytacji  ks. Biskupa  Stanisława  Gębickiego  w  dniu  10 – IX –  2017 roku

tekst  sprawozdania pdf chroniony hasłem Sprawozdanie podczas wizytacji 2017