Informacje bieżące

Cały ten rok przeżywamy jako rok jubileuszowy 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Ponieważ wszystkie pielgrzymki do Rzymu zostały odwołane ze względu na pandemię Koronawirusa, dlatego Ambasada RP w Rzymie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Rzymie zapraszają na wirtualny spacer śladami Jana Pawła II w Rzymie i okolicach:

Modlitwy do św. Rocha o ustąpienie zarazy

Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha, wyznawcy Twego,  nieraz od Twych wiernych morową zarazę łaskawie oddalić raczył!  Daj ludowi Twemu oddalenie takowegoż powietrza, do Twojej się dobroci uciekającemu, aby za przyczynę tegoż chwalebnego wyznawcy Twego od tej zarazy i od wszelkiego zatrwożenia wolnym zostawał. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, Bóg na wieki wieków. Amen.

* * *

O chwalebny Święty Rochu, który poświęcając się służbie chorym na dżumę i poprzez swoją nieustanną modlitwę, widziałeś cofanie się zarazy. Uzdrawiając w Acquapendante, Cesena, Rzymie, Piacenza, Montpellier i w innych miastach Francji oraz Włoch, przez  które przechodziłeś, wypraszaj nam łaskę, abyśmy potrafili cierpliwie znosić bicze chorób, które na nas spadają. Amen.

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 27 IX 2020 r.

1. Dziękujemy wszystkim osobom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z Czyżewa począwszy od p. Barbary Kałużnej

2. Dziś poświęcenie różańców dla dzieci.

3. Od czwartku rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Na który już dziś serdecznie zapraszamy.

4. Od czwartku też można zgłaszać wypominki za zmarłych i rezerwacje Mszy Świętych na rok przyszły 2021.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

6. W Pierwszy Piątek do południa udam się do chorych po domach, po południu spowiedź w Dąbroszynie o godz. 15.3o i Msza Święta o godz. 16.oo. W Kucharch Kościelnych spowiedź o godz. 17.3o i Msza Święta z nabożeństwem o godz. 18.oo.

7. W pierwszą Sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie Pierwszych Sobót o godz. 8.oo. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

8. W piątki o godz. 19 odbywa się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Można się jeszcze zapisywać.

9. Oprócz Tygodnika Idziemy i dwumiesięcznika Drogi Misyjne możemy nabyć kalendarze na przyszły rok 2021.

10. W przyszłą niedzielę suma w naszej parafii jest o godz. 11.30 ze względu na odpust w MB Różańcowej w Tuliszkowie..