Informacje bieżące

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji i sam potrzebujesz modlitwy poproś o modlitwę klauzurową wspólnotę sióstr karmelitanek – https://dumanie.pl/popros-o-modlitwe/

Portal filmowy z katolickimi filmami  – Katoflix.pl

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 17 I 2021 roku

1. Dziękujemy wszystkim osobom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny Kuchar Kościelnych.

2. Ze względu na panującą ciągle Pandemię Koronawirusa wizyta duszpasterska, czyli Kolęda zostaje przesunięta na czas późniejszy, kiedy zniknie zagrożenie Koronawirusem.

3. Informacja dotycząca dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Poświęcenie świec, medalików i książeczek odbędzie się w święto MB Gromnicznej – 2 lutego. Świece i medaliki rodzice nabywają we własnym zakresie. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie z p. Krawcową w sprawie alb komunijnych dla dzieci. Cena alby dla dziewczynki – 140 zł i dla chłopca – 120 zł.

4. Na prośbę Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego, biskup włocławski Wiesław Mering postanowił, aby w niedzielę 24 stycznia podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach modlić się za poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji, a przed kościołami przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na ten cel.

5. Możemy nabywać Tygodnik „Idziemy” – 5 zł.

Cały ten rok przeżywamy jako rok jubileuszowy 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Ponieważ wszystkie pielgrzymki do Rzymu zostały odwołane ze względu na pandemię Koronawirusa, dlatego Ambasada RP w Rzymie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Rzymie zapraszają na wirtualny spacer śladami Jana Pawła II w Rzymie i okolicach:

Modlitwy do św. Rocha o ustąpienie zarazy

Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha, wyznawcy Twego,  nieraz od Twych wiernych morową zarazę łaskawie oddalić raczył!  Daj ludowi Twemu oddalenie takowegoż powietrza, do Twojej się dobroci uciekającemu, aby za przyczynę tegoż chwalebnego wyznawcy Twego od tej zarazy i od wszelkiego zatrwożenia wolnym zostawał. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje, Bóg na wieki wieków. Amen.

* * *

O chwalebny Święty Rochu, który poświęcając się służbie chorym na dżumę i poprzez swoją nieustanną modlitwę, widziałeś cofanie się zarazy. Uzdrawiając w Acquapendante, Cesena, Rzymie, Piacenza, Montpellier i w innych miastach Francji oraz Włoch, przez  które przechodziłeś, wypraszaj nam łaskę, abyśmy potrafili cierpliwie znosić bicze chorób, które na nas spadają. Amen