Chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom,

którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych mojej mamy,

zamówili Mszę Świętą,

czy też modlili się w Jej intencji.

Serdeczne Bóg zapłać!!!

ks. Czesław Król

zobacz strona parafii Piekoszów

Dzień  Adoracji  – 17.06.2019 – Dzien Adoracji 17.06.2019

• Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą

Trójcy Przenajświętszej 16 VI 2019 r.

1. Dziękuję rodzinom, którzy posprzątali i udekorowali nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z Główiewa począwszy od p. Żabierków.

2. Dziś tj. 16 czerwca – przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ostatni dzień obowiązkowej spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

3. Jutro tj. 17 czerwca 2019 przypada na naszą parafię Dzień Adoracji. Posłuchajmy programu …

4. Dzieci ze SP w Dąbroszynie o godz. 16.oo w dniu Adoracji będą miały swoją Mszę Świętą dziekczynną za kończący się rok szkolny 2018/2019. Dzieci ze SP w Kucharach Kościelnych jak i z pozostałych szkół taką Mszę Świętą będą miały o godz. 18.oo w Kucharach Kościelnych.

5. Przeżywamy miesiąc czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej.

6. We wtorek udajemy się z dziećmi komunijnymi do Świnic Warckich.

7. W środę przypada jubileusz 50 lecia kapłaństwa Biskupa Stanisława Gębickiego i imieniny Biskupa Wiesław Alojzego Meringa. Proszę o modlitwę w intencji naszych biskupów.

8. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte będą tylko w Kucharach Kościelnych o godz. 800, 1100. Po Mszy Świętej w intencji parafian wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Do uroczystej procesji zapraszam Ochotnicze Straże Pożarne, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków i całą asystę. O ubranie ołtarzy proszę:

– mieszkańców Tomaszewa, Posady i Główiewa (z drogą na Kazimierów), – ołtarz przy posesji p. Mariusza Kowalskiego.

– mieszkańców Główiewa (stara szosa) – ołtarz przy św. Florianie na Remizie OSP

– mieszkańców Święcia cz. 1 (od Karolewskich do Olkowskich) – ołtarz przy figurze św. Antoniego

– mieszkańców Trójki cz. 2 (od Posady) – ołtarz przy krzyżu na placu kościelnym.

9. W sobotę 22 czerwca 2019 roku w godz. 10.oo – 21.oo będzie „Oblężenie Jasnej Góry”, czyli pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. Zachęcam do wzięcia udziału. Szczegółowy program jest zamieszczony – tutaj.

W sprawie nadużyć seksualnych – przejdź na tę podstronę!

W sprawie własnych uzależnień:

Boże, użycz mi pogody ducha,

abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,

odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić,

i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.