Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

DZIEŃ PAPIESKI 14 X 2018 r.

1. Dziękujemy wszystkim osobom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy tym razem rodziny z Franek począwszy od p. Guźniczaków.

2. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Przypominamy sobie sylwetkę naszego świętego Papieża i jego nauczanie. W tym roku 16 X przypada okrągła 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego jest: „Promieniowanie ojcostwa”. Możemy też włączyć się w budowanie żywego pomnika dla Jana Pawła II, czyli fundowanie stypendiów naukowych dla zdolnej i biednej młodzieży. Zbiórka do puszek po każdej zakończonej Mszy Świętej.

3. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte z nabożeństwem różańcowym, które są w naszym kościele o godz. 17.oo. Dzieci otrzymują obrazki.

4. Można zgłaszać wypominki za zmarłych i rezerwacje Mszy Świętych na rok przyszły 2019.

5. W przyszłym tygodniu liczenie wiernych w kościołach. W tym samym dniu tj. 21 X – Wybory samorządowe w naszej ojczyźnie. Przypominam i zarazem zachęcam do brania odpowiedzialności za losy naszej ojczyzny.

6. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Idziemy i kalendarzy na rok przyszły 2019. Ceny w zależności od rodzaju: ścienne małe 4 zł, ścienne większe 5 zł, kieszonkowe 8 zł. Od dziś również są dostępne duże kalendarze książkowe rolników 26 zł.