Ogłoszenia  na  II  Niedzielę  Adwentu

Pomoc Kościołowi na Wschodzie – 09 XII 2018 r.

1. Dziękujemy wszystkim osobom, które posprzątały i udekorowały nasze oba kościoły. Dziękujemy za ofiary złożone na Kościół przez sprzątających w Kucharach Kościelnych. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy rodziny z Krępy i Józefowa. Przypominam, że w okresie adwentu ołtarzy nie ubieramy kwiatami.

2. Przeżywamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze Święte roratne w naszym kościele są: we wtorki o godz. 800 a czwartek i piątek o godz. 1700. W środy natomiast w Dąbroszynie o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy z lampionami adwentowymi nie tylko dzieci!

3. Dziś po Mszy Świętej zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Idziemy (4 zł), dwumiesięcznika Drogi Misyjne (5 zł) i kalendarzy na rok przyszły 2019.

5. Można nabywać wigilijne świece Caritas. Duże w cenie 15 zł, małe w cenie 5 zł.

6. Gdyby ktoś nie posiadał jeszcze opłatka może po Mszy Świętej zgłosić się do p. Organisty.

W tym tygodniu patronują nam:

• 12 XII – NMP z Guadalupe (Meksyk)
  • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

(www.parafiakucharykoscielne.pl)

plakat_2018 w.1