• Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkiego Postu

• 14 IV 2019 r.

1. Dziękujemy rodzinom, które posprzątały nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z Główiewa począwszy od p. Dariusza Brzęckiego.

2. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Złożyło: Dąbroszyn – 1070 zł, Kuchary Kościelne – 400 zł, Święcia – 300 zł, Franki250 Trójka (od Samul do Kasprzyk)150 zł, Trójka (od p. Orczyk do Korgul) 200 zł, Czyżew – 270 zł, Czajków – 135 zł, Główiew – 413 zł, Zarzew, Krępa, Przydziałki i Józefowo – 400 zł, Zarzewek – 200 zł, Broniki – 225 zł. Dziękuję wszystkim, którzy się trudzili przy zbieraniu ofiar.

3. W Wielki Czwartek – Liturgia w naszym kościele będzie o godz. 1800. Po liturgii zaś – adoracja. W czwartek – w ogrójcu (ciemnicy) do godz. 2000.

4. W Wielki Piątek – o godz. 1500 w godzinę śmierci Pana Jezusa Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny. O godz. 16.oo Droga Krzyżowa na trasie spod kościoła na cmentarz. O godz. 1800 Liturgia Wielkiego Piątku – rozważanie Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża. Ofiary składane przy adoracji przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

5. W sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.oo. W Wielką Sobotę – adoracja przy Grobie już od godz. 9.oo a święcenie pokarmów będzie tylko w czterech miejscach: o godz. 9.oo w Zarzewku, o godz. 9.3o w kaplicy w Dąbroszynie, o godz. 10.oo w remizie OSP w Główiewie i co godzinę począwszy od godz. 11.oo w Kucharach Kościelnych.

6. Do adoracji przy Grobie zapraszam druhów ze straży pożarnej oraz ministrantów. Aby kościół nie był pusty zapraszam poszczególne wioski na określone godziny:

– na godz. 10 – Franki i Broniki,

– na godz. 11 – Trójka,

– na godz. 12 – Zarzew i Józefowo,

– na godz. 13 – Zarzewek,

– na godz. 14 – Święcia,

– na godz. 15 – Główiew, Tomaszew

– na godz. 16 – Czyżew i Czajków,

– na godz. 17 – Kuchary Kościelne

– na godz. 18 – Dąbroszyn

po wieczornej liturgii

– na godz. 21 – Kuchary Kościelne

7. W Niedzielę Wielkanoc – Msza Rezurekcyjna o godz. 6.oo. Zapraszam całą asystę.

Rysuję Krzyż kropelką Krwi

i z jedną dużą łzą.

Za Krzyżem drzwi

– do nieba drzwi

dla mnie otwarte są.

Ref.: Z ten Krzyż i Twoje łzy,

za serdeczne krople Krwi

Za otwarte nieba drzwi,

drogą, którą szedłeś Ty.

Jezu! Dziękuję Ci.

Ten  ciężki  krzyż,  o  Jezu  mój
pomogę  dźwigać  Ci
żeby  ten  pot  i  ciężki  znój
czegoś  uczyły  dziś.

Ref.: Z ten Krzyż i Twoje łzy,

za serdeczne krople Krwi

Za otwarte nieba drzwi,

drogą, którą szedłeś Ty.

Jezu! Dziękuję Ci.

Dźwigam  ten  krzyż  i  dźwigać  chcę
za  grzeszny  cały  świat
obmyję  Ci  z  ramienia  Krew
i  Twoich  drogich  szat.