Informacje bieżące

UWAGA !!! 

W niedzielę 18 marca w Kucharach Kościelnych po sumie o godz. 12.oo jest spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych. Dla dzieci będzie w tym samym czasie czasie tzw. „egzamin” , czyli sprawdzenie poziomu przygotowania katechizmowego. Proszę przekazać tę informację wszystkim zainteresowanym!!!


Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

18 III 2018 r.


  1. Dziękujemy wszystkim, którzy posprzątali nasze oba kościoły. Do sprzątania kościoła w Kucharach Kościelnych na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z Główiewa.

  2. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Złożyło: Dąbroszyn – 852,50 zł, Kuchary Kościelne – 300 zł, Święcia – ____ zł, Franki – ____ zł, Trójka (od Samul do Ziółkowskich) – _____ zł, Trójka (od p. Orczyków do Stasikowskich) – ______ zł, Czyżew – 405 zł, Główiew – ______ zł, Zarzew, Krępa, Przydziałki i Józefowo – ______ zł, Zarzewek – ______ zł, Broniki – 230 zł. Dziękuję wszystkim, którzy się trudzili przy zbieraniu ofiar.

  3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Dąbroszynie o godz. 15.oo i w Kucharach Kościelnych o godz. 17.oo i po nim Msza Święta.

  4. W niedzielę natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali bez kazania pasyjnego przed Mszą Świętą o godz. 8.oo i 12.oo.

  5. Zachęcamy do nabywania oprócz Tygodnika Idziemy w cenie 4 zł.

  6. W tym roku po świętach wielkanocnych – w dniach od 8 do 15 kwietnia będziemy przeżywać Misje Święte i wtedy do nas przybędą rekolekcjoniści – misjonarze. Program Misji Świętych będziemy możemy już otrzymać już dni spowiedzi. Mogą też roznosić ci, którzy zbiera ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej a przed sumą procesja z palmami. W tym roku Diecezjalny Dzień Młodzieży będzie odbywał się w sobotę 24.03.2018 roku w kościele św. Barbary w Turku.